Złoty Puchar CONCACAF 2015

W dniach od 7 lipca br do 26 lipca br. na boiskach USA i Kanady rozegrany zostanie turniej o Złoty Puchar CONCACAF 2015. 12 zespołów walczy w trzech czterozespołowych grupach o mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Do turnieju zakwalifikowały się następujące drużyny: triumfatorzy poprzednich edycji tych rozgrywek – Kanada, USA i Meksyk, cztery najlepsze zespoły z turnieju Ameryki Środkowej – Copa Centroamericana, cztery najlepsze zespoły poprzedniego Pucharu Karaibów oraz piąty zespół Copa Centroamericana po barażu z piątą drużyną z Pucharu Karaibów. Podsumowując, w turnieju biorą udział: USA, Meksyk, Kanada, Kostaryka, Gwatemala, Panama, Salwador, Honduras, Jamajka, Haiti, Kuba oraz Trynidad i Tobago.

Drużyny rozlosowano do trzech grup. Kostaryka, USA i Meksyk były rozstawione ze względu na najwyższe miejsca, które zajmują w rankingu FIFA spośród wszystkich zespołów biorących udział w turnieju.

Drużyny rozlosowano w następujący sposób:

Grupa A: Stany Zjednoczone (USA), Haiti (HAI), Panama (PAN), Honduras (HON)

Grupa B: Jamajka (JAM), Kostaryka (COS), Salwador (SAL), Kanada (CAN)

Grupa C: Trynidad i Tobago (TRT), Meksyk (MEX), Kuba (CUB), Gwatemala (GWA)

Do fazy pucharowej awansować miały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Mecze grupy A zakończyły się następującymi wynikami: PAN-HAI 1:1; USA-HON 2:1; HON-PAN 1:1; USA-HAI 1:0; HAI-HON 1:0; PAN-USA 1:1

Ostateczna kolejność w grupie: 1. USA – 7 pkt; 2. Haiti – 4 pkt; 3. Panama – 3 pkt; 4. Honduras – 1 pkt

Mecze w grupie B zakończyły się wynikami: COS-JAM 2:2; SAL-CAN 0:0; JAM-CAN 1:0; COS-SAL 1:1; JAM-SAL 1:0; CAN-COS 0:0

Ostateczna kolejność w grupie: 1. Jamajka – 7 pkt; 2. Kostaryka – 3 pkt; 3. Salwador -2 pkt; 4. Kanada – 2 pkt

Mecze w grupie C zakończyły się następująco: TRT-GWA 3:1; MEX-CUB 6:0; TRT-CUB 2:0; GWA-MEX 0:0; CUB-GWA 1:0; MEX-TRT 4:4

Ostateczna kolejność w grupie to: 1. Trynidad i Tobago – 7 pkt; 2. Meksyk – 5 pkt; 3. Kuba – 3 pkt; Gwatemala – 1 pkt

Do kolejnej rundy awansowały: USA, Haiti, Jamajka, Kostaryka, Trynidad i Tobago, Meksyk oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc: Panama i Kuba.

W dalszej fazie rozlosowano następujące pary ćwierćfinałowe: USA-Kuba; Haiti-Jamajka; Trynidad i Tobago-Panama oraz Meksyk-Kostaryka. Dwa pierwsze z nich już rozegrano. Zakończyły się wynikami: USA-CUB 6:0 oraz HAI-JAM 0:1.

Na chwilę obecną najlepszym strzelcem turnieju jest Amerykanin, Clint Dempsey, który strzelił już 6 bramek. Kolejne informacje o tym turnieju już wkrótce.

Źródła: http://kronika-futbolu.pl/turnieje/pc2015/usa2015pc.php

http://pubsport.pl/gold-cup-concacaf-2015/

Reklamy

About majchertomasz

Z wykształcenia - absolwent kierunków z zakresu nauk społecznych. Z zamiłowania - pasjonat kryminologii, kryminalistyki i nauk pokrewnych. Lubi czytać literaturę z pogranicza prawa i kryminologii. Interesuję się sportem, kryminologią oraz dobrą literaturą z tego zakresu. Od niedawna zafascynowany sportem i przestępczością w Ameryce Łacińskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: