Najbardziej zakorkowane miasta w Iberoameryce

trafficKorki w dużych miastach to zmora kierowców, którzy codziennie poświęcają sporo czasu na dojazdy. Portal statista.com zbadał, w których miastach na świecie ruch drogowy jest najbardziej utrudniony, i zmierzył, ile czasu ich mieszkańcy tracą w korkach na przestrzeni roku.

Listę najbardziej zakorkowanych aglomeracji na świecie otwiera Meksyk (ex aequo ze Stambułem) – tam w korkach kierowcy spędzają 110 godzin rocznie. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze trzy miasta z obszaru Iberoameryki – Recife, Rio de Janeiro oraz Salvador. Mieszkańcy tych brazylijskich metropolii musza się liczyć z utratą odpowiednio 103, 99 i 93 godzin rocznie na dojazdy z powodu zatorów na drodze. Co ciekawe, w zestawieniu nie pojawia się inny brazylijski gigant – Sao Paulo.

Najmniejszym ośrodkiem w zestawieniu jest… Warszawa. Warszawiacy tracą w korkach cztery doby (96 godzin) rocznie. Tym samym nasza stolica plasuje się na ósmym miejscu wśród najbardziej zakorkowanych miast na świecie, ustępując w Europie jedynie wspomnianemu już Stambułowi i Bukaresztowi.

źródło: http://www.americaeconomia.com/negocios-industrias/grafico-del-dia-cuales-son-las-ciudades-con-el-peor-trafico-del-mundo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: