F1: Felipe Massa ma chrapkę na pierwsze podium w tym sezonie

Odbyło się już siedem wyścigów Formuły 1 sezonu 2015. Kierowcy z Ameryki Łacińskiej do tej pory nie mogą się poszczycić żadnymi większymi sukcesami w tym sezonie.

Obecny sezon Formuły 1 był opisywany już wcześniej na Iberoameryce. W tym sezonie udział bierze czterech zawodników z Ameryki Łacińskiej: Brazylijczyk Felipe Massa, Brazylijczyk Felipe Nasr, Meksykanin Sergio Perez i Wenezuelczyk Pastor Maldonado. Ponadto jako rezerwowy w ekipie Scuderia Ferrari zgłoszony jest Meksykanin, Esteban Gutierrez.

Po siedmiu wyścigach (kolejno: GP Australii, GP Malezji, GP Chin, GP Bahrajnu, GP Hiszpanii, GP Monako i GP Kanady) żadnemu z przedstawicieli Ameryki Łacińskiej nie udało się stanąć na podium któregokolwiek wyścigu. Pocieszający jest fakt, że wszyscy czterej podstawowi kierowcy swoich zespołów, pochodzący z Ameryki Łacińskiej, zdobyli już w tym sezonie jakiekolwiek punkty do klasyfikacji generalnej. Sztuka ta Pastorowi Maldonado udała się jednak dopiero w ostatnim wyścigu – GP Kanady, gdzie zajął 7. miejsce i otrzymał 6 punktów

Obecnie sytuacja w klasyfikacji generalnej kierowców z Ameryki Łacińskiej kształtuje się następująco:

Felipe Massa – 47 pkt., 6. miejsce w klasyfikacji kierowców

Felipe Nasr – 16 pkt., 10. miejsce w klasyfikacji kierowców

Sergio Pérez – 11 pkt., 11. miejsce w klasyfikacji kierowców

Pastor Maldonado – 6 pkt., 15. miejsce w klasyfikacji kierowców

Najbliżej podium w tym sezonie był Felipe Massa w inauguracyjnym wyścigu GP Australii, gdzie zajął wówczas 4. miejsce. Kolejna szansa na poprawienie dorobku punktowego kierowców już w dniach 19-21 czerwca br. podczas GP Austrii. Sam Felipe Massa ma chrapkę na pierwsze podium w tym sezonie i deklaruje: „Tor w Austrii nam sprzyja i to dobra chwila na nałożenie presji na Ferrari”.

Źródło:

https://www.formula1.com/content/fom-website/en/latest.html

http://www.f1.v10.pl/Massa,ostrzy,zeby,na,przycisniecie,Ferrari,w,Austrii,125686.html

About majchertomasz

Z wykształcenia - absolwent kierunków z zakresu nauk społecznych. Z zamiłowania - pasjonat kryminologii, kryminalistyki i nauk pokrewnych. Lubi czytać literaturę z pogranicza prawa i kryminologii. Interesuję się sportem, kryminologią oraz dobrą literaturą z tego zakresu. Od niedawna zafascynowany sportem i przestępczością w Ameryce Łacińskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: