Masowa ceremonia ślubu w stolicy Meksyku

Blisko 1700 par zawarło małżeństwo podczas masowego ślubu zorganizowanego z okazji święta zakochanych na stołecznym placu Zócalo.

W uroczystości udział wzięły osoby starsze, młodzież, niepełnosprawni, obcokrajowcy, pary homo- i heteroseksualne. Nad przebiegiem ceremonii pieczę sprawowali przedstawiciele władz Dystryktu Federalnego.

Szef lokalnego rządu, Miguel Ángel Mancera, po złożeniu nowożeńcom najlepszych życzeń ogłosił rozpoczęcie wielkiej loterii z pulą 1450 nagród. Wśród nich znalazły się wycieczki do Cancún, Acapulco, Morelos i Hidalgo. Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła popularna grupa La Sonora Dinamita.

Jak zapewnił Mancera, na Zócalo pobity został rekord w kategorii ślubów zbiorowych. Generalny Dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego, Héctor Maldonado San Germán, podkreślił, że sobotnia ceremonia jest przejawem dążenia władz do zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa prawnego.

Źródła:

http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2015/02/150214_mexico_boda_masiva_san_valentin

http://www.notimerica.com/sociedad/noticia-mexico-celebra-san-valentin-boda-masiva-1700-parejas-20150215183234.html

About oiskra

Studentka kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz socjologii stosowanej i antropologii społecznej w ramach MISH na UW. Od jakiegoś czasu zakochana w brazylijskiej wersji jęz. portugalskiego. Interesuje się sytuacją ludów autochtonicznych we współczesnym świecie. Tańczy afro i stawia pierwsze kroki w kuduro. Robi pyszne guacamole!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: