Panama dziewiątą gospodarką latynoamerykańską w 2026 r.?

Eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego przewidują, iż w 2026 roku Panama może stać się dziewiątą gospodarką latynoamerykańską pod względem wysokości PKB nominalnego.

Obecnie kraj ten zajmuje trzynaste miejsce w regionie, z nominalnym Produktem Krajowym Brutto w wysokości czterdziestu miliardów dolarów. Przedstawiciele MFW twierdzą, że przy utrzymaniu obecnego tempa wzrostu (średnio 6% rocznie) przez najbliższe dwanaście lat, Panama prześcignie państwa znajdujące się aktualnie w ścisłej czołówce.

„Panama, przy obecnym tempie wzrostu, z trzynastej stanie się dziewiątą gospodarką Ameryki Łacińskiej pod względem PKB nominalnego” – ogłosił Luca Antonio Ricci, szef przedstawicielstwa MFW, podczas swojego wystąpienia na forum gospodarcznym zorganizowanym w stolicy kraju. Ricci dodał, że gospodarka panamska jest bardzo dynamiczna i zdywersyfikowana, a także rozwija się w ramach różnych sektorów.

Źródło: http://americaeconomia.com/economia-mercados/finanzas/fmi-proyecta-que-panama-sera-la-novena-economia-de-latinoamerica-en-2026

Reklamy

About oiskra

Studentka kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz socjologii stosowanej i antropologii społecznej w ramach MISH na UW. Od jakiegoś czasu zakochana w brazylijskiej wersji jęz. portugalskiego. Interesuje się sytuacją ludów autochtonicznych we współczesnym świecie. Tańczy afro i stawia pierwsze kroki w kuduro. Robi pyszne guacamole!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: