Dzieci imigrantów będą mogły ubiegać się o azyl w USA

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oświadczył na konferencji z udziałem reprezentantów państw Ameryki Środkowej, że dzieci pochodzące z Gwatemali, Salwadoru oraz Hondurasu będą miały prawo ubiegać się o azyl polityczny na terenie USA.

Foto: telegraph.co.uk

Foto: telegraph.co.uk

Nowe prawo ma na celu rozwiązanie tragicznej sytuacji nieletnich, których tysiące próbują przedostać się nielegalnie przez Rio Grande na terytorium USA, znajdując się poza prawem również po stronie meksykańskiej. O azyl będą mogły ubiegać się dzieci, których rodzice posiadają status rezydenta USA.

Dzięki nowym regulacjom, uda się ograniczyć migrację młodzieży, oferując jej legalny pobyt w kraju, nie narażając jednocześnie na niebezpieczeństwa związane z bezprawnym przekraczaniem granicy.

Biden potwierdził również, że rząd USA rozważa alternatywne rozwiązania dla dzieci, które przedostały się z Ameryki Środkowej aż do granicy Meksyk-USA, a nie posiadają krewnych ze statusem legalnym w Stanach Zjednoczonych.

Iberoameryka pisała na temat migracji z Ameryki Środkowej do USA we wcześniejszych artykułach:

Źródło: http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2014/11/141114_ulnot_biden_inmigracion_asil

Reklamy

About vickychilanga

Chilanga urodzona w Warszawie, obecnie mieszkająca w Londynie. Pasjonatka wszystkiego co związane z Meksykiem, zwłaszcza z ukochanym DF. Prywatnie fanka prezydenta Correi oraz instagrama. Zamiast selfies stara się uwieczniać obrazki z podróży.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: