Plácido Domingo wystąpi z wenezuelską Orkiestrą Dziecięcą na Mundialu w Brazylii w 2014 r.

Hiszpański tenor Plácido Domingo zadyryguje wenezuelską Orkiestrą Dziecięcą i zaśpiewa razem z nią podczas Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku. Wiadomość tę podał założyciel systemu orkiestr dziecięcych w Ameryce Łacińskiej, José Antonio Abreu.

Abreu już w sierpniu ujawnił, że słynny tenor przejawił chęć wystąpienia razem z nimi podczas prezentacji programu „El sistema” i samej orkiestry na Festiwalu w Salzburgu w lipcu br. „Orkiestra Dziecięca Wenezueli zagra z mistrzem Domingo, który będzie nią dyrygować i jednocześnie razem z nią śpiewać” – powiedział Abreu podczas wywiadu przeprowadzonego w Caracas. Na razie nie ustalono, czy występ odbędzie się podczas otwarcia, czy zamknięcia mistrzostw.

„El sistema” został stworzony w 1975 roku przez samego Abreu, który z zawodu jest ekonomistą i muzykiem. Celem istnienia systemu jest edukacja i rehabilitacja młodych, którzy żyją na ulicach krajów Ameryki Łacińskiej, poprzez muzykę. Program ten, który wykształcił między innymi sławnego dyrygenta Gustavo Dudamela, objął już tysiące osób i 25 krajów.

Źródło: http://www.ultimasnoticias.com.ve/noticias/chevere/espectaculos/placido-domingo-actuara-con-el-sistema-en-el-mundi.aspx

Reklamy

About helenamarja

redaktor Iberoameryki. studentka V roku latynoamerykanistyki i stosunków międzynarodowych. jak tylko się obroni, wraca pa'lla. prywatnie zafascynowana Wenezuelą. i lamami.

One comment

  1. Pingback: Amerykańsko-wenezuelska pianistka opłakuje upadek ojczyzny | Iberoameryka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: