Magdalena Lechowska nagrywa płytę!

Magdalena LechowskaMagdalena Lechowska pracuje nad swoją debiutanckim krążkiem, stanowiącym powrót do korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej, które ukształtowały jej wrażliwość muzyczną. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukaże się w tradycyjnej formie.

Będzie to istna muzyczna podróż. Słuchacz rozpocznie swą wędrówkę w spalonej słońcem hiszpańskiej Andaluzji, przepłynie ocean przybywając na romantyczną Kubę, dotrze do tętniącego kolorem Meksyku. Kierując się zawsze na południe wyruszy do egzotycznej Kolumbii, przemierzy majestatyczne Andy, aby zakończyć swą podróż na brzegu Río de la Plata w Argentynie. Dzięki brzmieniom i aranżacjom sięgającym do korzeni, będzie można uchwycić naturalność, prostotę a zarazem niezwykłe piękno i malowniczość charakterystycznych stylów muzycznych przemierzanych krajów. Na jednym krążku znajdą się melodie i rytmy geograficznie odległe, lecz emocjonalnie bliskie sobie: począwszy od namiętnego flamenco, poprzez nastrojowe kubańskie bolera, przeszywającą meksykańską ranczerę, tętniącą życiem kolumbijską kumbię i nostalgiczne tango argentyńskie. Wielką niespodzianką będą niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek w nowych aranżacjach wykonywane w języku hiszpańskim.

Już teraz można usłyszeć jej interpretację ponadczasowego bolero „Veinte años”*: http://www.youtube.com/watch?v=KXJCt_DmI3Y

Magdalena Lechowska – śpiew
Adam Hliniak – gitara
Ernest Heksel – trąbka
Krzysztof Filus – kontrabas

Pracując nad płytą Magdalena nakręciła film dokumentalny o Kolumbii „Poznaj moją Kolumbię”, jedyny w swoim rodzaju materiał łączący historię i przepiękne malownicze widoki, obrazujący koloryt codziennego życia oraz niezwykłe bogactwo stylów muzycznych tego egzotycznego kraju. Większość materiału została nakręcona w Santander, regionie położonym w północno-wschodniej części kraju, znanego ze swoich jadalnych „mrówek dupiastych” (hormigas culonas), słodkich jak miód ananasów oraz jednego z najgłębszych wąwozów świata. Z Santander Magdalena zabierze nas do malowniczej i upalnej Cartageny nad wybrzeżem Morza Karaibskiego a później wyruszymy w głąb lądu do Bogoty. Stolica Kolumbii to największe miasto w Andach i jedna z najwyżej położonych stolic Ameryki Południowej (2640 m n.p.m.). Film został objęty honorowym patronatem Ambasady Kolumbii w Polsce i jest dostępny na stronie oficjalnej Magdaleny:

http://magdalenalechowska.manifo.com/moja-kolumbia

_

*Nagrania dokonano w studio „Orange”. Materiał wideo zrealizowany w Santander, Kolumbia. Dyrektor: Oleg Valentinovich Litvin (www.oleglitvin.co)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: