Rząd Wenezueli będzie produkować… telenowele?

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro ogłosił w sobotę, że rząd stworzy centrum produkcji telenoweli i seriali, które mają zdobyć rynki krajowe oraz zagraniczne, promując „edukacyjną” rozrywkę. Przy wielu okazjach Maduro oskarżał telewizję prywatną i satelitarną o promowanie w ramach swoich programów kultury przemocy. Według niego, dobre seriale powinny być inspirowane życiem wybitnych postaci historycznych, takich jak Simón Bolívar.

„Zapraszam wszystkich aktorów i aktorki telewizyjne, teatralne i filmowe z doświadczeniem, scenopisarzy, kamerzystów, ekspertów fotografii, reżyserów i reżyserek, ponieważ stworzymy wielkie centrum produkcji telenoweli i seriali, wenezuelskich i latynoamerykańskich” – powiedział Maduro podczas sobotniego wystąpienia. Dodał też, że produkcje te będą najlepszymi, jakie dotąd pojawiły się na ekranach telewizorów w Wenezueli.

Źródło: http://www.emol.com/noticias/internacional/2013/08/24/616257/maduro-informo-que-venezuela-contara-con-centro-estatal-para-producir-telenovelas.html

About helenamarja

redaktor Iberoameryki. studentka V roku latynoamerykanistyki i stosunków międzynarodowych. jak tylko się obroni, wraca pa'lla. prywatnie zafascynowana Wenezuelą. i lamami.

One comment

  1. Pingback: Wenezuela: Maduro spotka się z właścicielami mediów | Iberoameryka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: